google news

Google News Nedir?

 

Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde habercilik anlayışımızda birtakım değişiklikler oldu. Güncel ve hızlı olmak için ise dijital platformlar tercih edilmeye başlandı. Çeşitli haber kaynakları sayesinde doğru habere ulaşmanın en iyi yollarından biri: Google News.

 

Google News Nedir?

 

Dijital medyanın gelişmesiyle bilgi paylaşımı hızlandı. Günceli yakalamak isteyen haber kanalları, sosyal medya platformlarını tercih etmeye başladı. Haber okumak artık çok kolay! Bilgilerin hızla yayıldığı bu dijital dünyada birçok habere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Google News, Türkiye’deki bilinen adıyla Google Haberler; kullanıcıların ilgi alanına göre farklı haber kaynaklarından istedikleri haberleri okuyabilecekleri Google’ın arama motorudur.  Haberler, Google tarafından incelenerek sisteme kabul ediliyor. Google News, sitenizin en çok okunanlar kısmında yer almasını sağlıyor.

 

Google News Avantajları Nelerdir?

 

İnsanlar dünyada neler olup bittiğini öğrenmek için sosyal medya platformlarını kullanıyor. Google News ise haberlerinizin kullanıcılara daha kolay ulaşmasına yardımcı oluyor. Tüm yapılan çalışmalar sonucunda siteniz markalaşma sürecine girer, marka bilinirliğiniz artar ve ziyaretçi trafiğiniz yükselir. Google News’ in bir diğer artısı Alexa değerlerini düşürmesidir. Alexa, web sitelerinin web trafikleriyle ilgili bilgi veren web sitesi işletmesidir. Yani aslında Alexa bir nevi site ziyaretçisi sayacıdır. Sitenizin ziyaretçi sayısı artıkça değeriniz de olumlu yönde etkilenir ve düşüşe geçer. Haberlerinizin Google’da ilk sırada yer alabilmesi için SEO ile uyumlu olması gerekir.

google news nedir

Google News Kayıt Kriterleri Nelerdir?

 

Sitenizi daha görünür kılmak için Google News’ de olmanız gerekiyor. Çünkü dijital dünyanın rekabet ortamında sizi üst sıralara taşımaya yardımcı olacaktır. Aksi takdirde kayıtlı olan sitelere öncelik verileceğinden sizin siteniz arka planda kalacaktır. Google News’ e kayıt olabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Sitenizin özgün ve güncel içeriklere sahip olması oldukça önemlidir. Rakiplerinizden faklı olmak için yalan haber yapmamalısınız. Ayrıca kullanıcıların kolay erişim sağlaması gerekir. Teknik bakımdan işlevsel siteye sahip olmanız sitenizin tercih edilme oranını yükseltecektir. Başvuru yaparken de bazı detaylara önem vermelisiniz çünkü başvurunuz gerçek yetkililer tarafından değerlendirilecektir. Şayet başvurunuz reddedilirse yeniden başvurmak için uzun süre beklemeniz gerekir. Sitenizin başvuruya uygun olduğuna emin olmalısınız.  Markanızın geleceği için bu adımları özenli ve detaylı bir şekilde ilerletmelisiniz.

 

Google News sayesinde etki alanınızı genişletebilir, kolaylıkla markalaşabilirsiniz. Google News başvurunuzun kabul edilmesi için gerekli adımları profesyonelce atmayı unutmayın.