online itibar yönetim araçları

İşletmeniz İçin En İyi Online İtibar Yönetim Araçları

Dijital dünya önem kazandıkça online itibar yönetimine olan ihtiyaç artıyor. Markalar artık tüm dijital kanallarda konuşulanları bilmek ve marka itibarını koruyarak başarıya yürümek istiyor! Bunun gerçekleşmesi için online itibar yönetimi desteği almak şart!

Online İtibar Yönetiminin Yararları

Bireysel ve kurumsal şirketler dijital dünyadaki yerini aldı! Markanın nasıl algılandığını ve nasıl izlenim bıraktığını öğrenmek, hedef kitlenin tutumunu belirlemek gibi konularda yapılan çalışmaların tümü online itibar yönetimi kapsamındadır. Markalar, online itibar yönetimi desteği alarak hedef kitlenin güvenini kazanabilir, marka hakkında konuşulan her şeyi öğrenebilir, markanın imajı değerlendirebilir, hizmetlerin ne kadar etkili olduğu ölçebilir ve müşteri havuzu genişletebilir. Tüm bunların yanı sıra marka hakkında oluşabilecek olumsuz algının önüne geçmek için çeşitli çalışmalar yaparak çözümler üretebilir. Dijital dünyada başarılı olmak için mutlaka online itibar yönetimi desteği almalısınız!

En İyi Online İtibar Yönetim Araçları

Dijital dünyada her an bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Riskleri azaltmak ve marka itibarınızı korumak için ihtiyacınız olan şey online itibar yönetimi! Peki, markanıza destek olacak online itibar yönetimi araçları hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

google alerts

Google Alerts

Google Alerts, markanız hakkında konuşulan tüm içerikleri takip eder! Google’ın hizmete sunduğu Google Alerts’i kullanmaya başlamadan önce hedeflerinizi tanımlamanız gerekmektedir. Google Alerts’ten alacağınız destek sayesinde marka analizinizi yapabilir, rakiplerinizi izleyebilir, içeriklerinizin kalitesini belirleyebilir ve markanız hakkında konuşulan her şeyi takip edebilirsiniz! Belirlediğiniz anahtar kelimeleri taradıktan sonra bu kelimelerin geçtiği tüm içerikleri size sunacaktır. Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra kolay kullanımı sayesinde de sizin beklentilerinizi karşılayacaktır. Markanıza birçok noktada yön göstererek marka itibarınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Ne sıklıkla uyarı alacağınızı da belirleyebilirsiniz. Yani tüm kontrol sizin elinizde! Sadece ayarları istediğiniz şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Markanıza en doğru yol haritasını belirlemek için online itibar yönetimine önem vermelisiniz!

ReputologyReputology

Reputology, marka itibarınızı koruyacağınız ve dijital dünyada büyüyeceğiniz bir hizmet sunar. Markanız için inceleme sitelerine odaklanır ve hızlı bir şekilde yanıt vereceğiniz araçları öne çıkarır. Reputology, kullanıcılarınız tarafından gelen önemli bildirimleri size iletir. Geri bildirimleri karışık bir şekilde iletmek yerine önem sırasına göre düzenler. Bu sayede önemli bildirimlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Reputology, sosyal medya araçlarıyla entegre olarak çalıştığı için kullanım açısından da oldukça kolaydır. Markanız için ideal bir online itibar yönetimi aracıdır. Markanız ve hedef kitleniz arasındaki bağı daha iyi analiz edebilirsiniz. Hizmetlerinizi, ürünlerinizi veya kampanyalarınızı faaliyete geçirmeden önce fikir sahibi olabilirsiniz. Markanıza birçok konuda kolaylık sağlayan hizmetlerden yararlanarak sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz.

YextYext

Yext, işletmenizin mevcut konumu ile ilgili bilgileri takip etmek için tasarlanmış bir veri yönetim aracı olarak bilinse bile bundan çok daha fazlasıdır! Çünkü güncellenmesi gereken tüm bilgileri denetler ve değiştirir. Ayrıca daha önce doldurmadığınız boşlukları doldurmanız için size bir liste sunar. Bu özelliği sayesinde markanızın yeni fırsatlar yakalamasına olanak sağlar. Eğer sık sık konum değişikliği yapıyorsanız, markanızı birden fazla konumda büyütüyorsanız mutlaka Yext desteği almalısınız. Kullanım açısından çok kolay olmasa da size farklı konularda yardımcı olacaktır. Bundan dolayı Yext, markanız için önemli bir araçtır. Özellikle iyi bir online itibar yönetimi yapmak istiyorsanız bu desteği alabilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra avantajlarını göreceğinizden emin olabilirsiniz!

HootsuiteHootsuite

Hootsuite, depolama özelliği olan bir sosyal medya planlama aracıdır. Yönettiğiniz bir sosyal medya sayfasındaki paylaşımları depolayarak planlama yapmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra eğer birden fazla sosyal medya hesabı yönetiyorsanız bunu tek bir merkezden yapma imkanı sunar. Bu sayede daha sistemli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Markanız için önemli araçlardan biri olan Hootsuite ile facebook, twitter, linkedin gibi sosyal medya platformlarını kontrol edebilirsiniz. İçeriklerinizin gününü ve saatini ayarlayarak paylaşım yapmanıza olanak sağlarken istatiksel raporlara da erişebilirsiniz. Bu raporlar sonucunda ziyaretçilerinizle ilgili detaylara ve etkileşim oranlarına ulaşabilirsiniz. Pratik kullanımı sayesinde zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Hootsuite, markanızın online itibar yönetimi için etkili bir araçtır!

GatherUpGatherUp

GatherUp, düzenli olarak müşteri geri bildirimi ve inceleme döngüsü oluşturmanıza destek olur. E-mail ve sms aracılığı ile müşterilerinizle iletişimde olabilirsiniz. Unutmayın, çift yönlü iletişim her zaman avantajlı olmuştur. Markanızın büyümesi, gelişmesi ve dijital dünyada başarılara sahip olması için GatherUp desteği almalısınız. Bu sayede marka itibarınızı güçlendirirken müşteri sadakatini de iyileştirmiş olacaksınız. Sadece mevcut müşterileriniz üzerine odaklanmaz, müşteri havuzunuzun genişlemesi için de çalışmalar yapar. GatherUp, kısa vadeli başarılar kazanmanız için çalışmaz. Uzun süren başarılara imza atmanız için size yardımcı olur. Müşteri odaklı olduğu için tarafınıza gelen geri bildirimler sonucunda yenilikçi çözümler üretebilirsiniz. Online itibarın önem kazandığı şu günlerde mutlaka hizmet desteği almalısınız!

Brand GraderBrand Grader

Brand Grader, markanızın çevrim içi performansını analiz eder ve size sunar. Yapılan çalışma sonucunda atmanız gereken adımları belirleyip, yeni stratejiler geliştirmenize olanak sağlar. Faaliyette bulunduktan sonra ise başarı oranınızı göstererek size yol gösterir. Tüm bunlar sayesinde markanız için yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Brand Grader, dijital dünyadaki kanalları tarayarak markanıza destek olur. Elde ettiğiniz sonuçlar ışığında sadece markanız için değil, rakipleriniz hakkında da bilgi edinirsiniz. Sektörünüzü bir bütün olarak ele almasından dolayı gelecek planlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Online itibarınızı korumak ve her geçen gün daha iyiye doğru yürümek için bu desteği almanızı tavsiye ederiz. Burada önemli olan tek şey markanızın ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemek!

ReviewTrackersReviewTrackers

ReviewTrackers, markanın hedef kitlesinin geri bildirimlerini analiz eden bir yazılımdır. Dijital dünyadaki platformlarda markanız hakkında ne konuşulduğunu araştırarak analiz eder ve mail aracılığı ile tarafınıza iletir. Geleceğiniz için etkili planları yapmak için hedef kitlenizin görüşlerini öğrenmeniz gerekmektedir. ReviewTrackers’in sunduğu imkan sayesinde buna erişebilirsiniz. Olumlu geri dönüşleri kabul edip, olumsuz geri dönüşleri yanıtlamak markanız için büyük avantaj sağlayacaktır. Bu sayede markanız ve müşteriniz arasındaki bağı güçlendirmiş olacaksınız. Unutmayın, marka ve müşteri arasında ne kadar güçlü bir bağ olursa o kadar başarılı olursunuz!

SEO SpyglassSEO Spyglass

SEO Spyglass, bir sitenin elde ettiği tüm backlinkleri analiz edip size rapor olarak sunan araçtır. Yalnız bunu arama motoru algoritmalarına uygun olarak yaptığı için markanıza önemli avantajlar sağlıyor. Arama motorları algoritmaları sık sık güncellense dahi SEO Spyglass, bu duruma uygun olarak çalışıyor. Arama motorları tarafından herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Yine rekabet ortamına rağmen SEO Syglass aracılığı ile hızla yükselebilirsiniz! 200 farklı SEO faktörünü bu program ile analiz edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra markanızın eksik SEO çalışmalarını tamamlayabilirsiniz. Online itibar yönetiminde SEO çalışmalarının büyük bir yeri vardır ancak detaylı bir çalışma gerektirmektedir. Markanıza bu desteği alarak kontrollü bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

BuzzsumoBuzzsumo

Buzzsumo, markanızın sitesinin üst sayfalarda yer almasını sağlayan etkili bir hizmettir. İçerik oluşturma ve popüler konuları takip etme konularında yardımcı oluyor. Sadece kendi sitenizi değil, rakip sitelerinde içeriklerinizi analiz ederek raporlama yapar. Burada yapmanız gereken tek şey rakip siteleri belirlemek! Rakip analizi sonucunda size sunulan rapor sayesinde daha güncel içeriklere sahip olacaksınız. Buzzsumo, sitenize olarak trafiği yoğunlaştırarak ön planda olmanıza da neden olacaktır. Rakip siteleri analiz etme özelliği sayesinde kendi farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Online itibar yönetimi konusunda size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Buzzsumo desteği alarak markanızı en etkili şekilde temsil edebilirsiniz. Yaptıklarınız, rakiplerinizin yaptıkları ve yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterici olacaktır.

Online İtibar Yönetimi Konusunda Destek Almalısınız!

Dijital dünyada başarıya sahip olmak kolay değil! Online itibar yönetimi araçlarından faydalanarak ilerleyebilirsiniz. Çünkü bu araçlar sayesinde markanızın online itibarını kolay ve verimli bir şekilde izleyerek, harekete geçebileceksiniz. Ancak unutmayın, markanız için en uygun online itibar yönetim aracını seçmeye özen göstermelisiniz!