seeding hizmeti

Seeding Hizmeti Süreci Nasıl Yönetilmelidir?

Dijitalleşen dünyada markanız hakkında yazılan her şeyin kritik bir önemi var! Düşünün ki müşteriniz kalabalık bir ortamdayken markanız ile ilgili deneyimlerini paylaşıyor. Bu durumda birçok kişiyle ilk tanışmanızı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Potansiyel müşteri havuzunuz biraz daha genişliyor…

 

Seeding Nedir?

 

Ucu bucağı olmayan, zaman kavramının bulunmadığı bir yerde başarılı olmak kolay değil. Avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Özellikle markalar sahada gösterdiği çabayı, dijital dünyada da göstermek zorunda! Başarılı olmak için ise olumlu bir izlenim bırakmak ve tanınırlığınızı artırmaktan başka seçenek yok. Durum böyle olunca başarıya giden yolda ihtiyaçlar değişti ve devreye seeding hizmeti girdi. Tohumlama anlamına gelen seeding, sosyal medya üzerinden bir haberin veya linkin yayılmasını sağlamaktır. Bu çalışma sayesinde ürününüz, hizmetiniz ön plana çıkar ve markanız için olumlu bir algı oluşturulur. Seeding hizmeti sayesinde marka bilinirliğiniz artarken aslında mevcut müşteri havuzunuzu da geliştirmiş olacaksınız.

 

Seeding Hizmet Süreci Nasıl Yönetilmelidir?

 

Markanızın bugününe ve yarınına etki eden bazı çalışmalar vardır. Bu çalışmalar sizin stratejinizi belirlemenize bile yardımcı olur. Seeding hizmeti sayesinde birçok avantaj elde edebilirsiniz! Markalar için herhangi bir ürünün, hizmetin, kampanyanın viral olması ise oldukça önemlidir! Bu durumda seeding hizmetinden yararlanabilirsiniz. Adım adım ve tamamen kontrollü ilerleyen bir süreç olduğunu unutmayın. Gündeme gelmesi gereken konunun iyi bir şekilde araştırılması ilk adımdır. Sonrasında sosyal medya platformları, bloglar, forumlar gibi mecralarda konu ile alakalı güncel paylaşımlar yapılır. Gerek görüldüğü takdirde reklam çalışmalarına başlanır. Görüntülenme oranları düzenli olarak kontrol edilir. Elde edilen veriler ışığında paylaşım süreci devam eder veya strateji yenilenir. E-mail aracılığı ile kişilere bilgi sağlamakta oldukça yaygındır. Görsel anlatım gücünden faydalanılır, videolarla desteklenir. Bir zaman planlaması yapılarak süreç yönetilir. Burada önemli olan asıl husus ise anlık ve düzenli olarak takibin yapılmasıdır. Bunu tek başınıza başarmanız pek mümkün değildir. Bu nedenle de alanında uzman bir ekip desteği alarak profesyonelce ilerleyebilirsiniz.

 

Başarılı bir seeding hizmeti sonucunda marka bilinirliğiniz artacak, rakiplerinizin bir adım daha önüne geçebilecek, müşteri havuzunuzu genişletebileceksiniz! Ancak her bir adımın profesyonel bir şekilde atılması gerektiğini unutmayın!